Uporaba kriptiranja na DMR PMR 446 frekvencah

Spekter namenjen splošni zasebni ali profesionalni rabi brez licence, z določenimi omejitvami glede moči in antene.
Namenjen različni privatni uporabi. PMR 446 MHZ DMR 446 DPMR446/LPD 433MHZ - FM in digitalni načini dela.

Moderator: S56MP

Odgovori
S56MP
Prispevkov: 194
Pridružen: 18 Nov 2016, 22:16

Uporaba kriptiranja na DMR PMR 446 frekvencah

Odgovor Napisal/-a S56MP »

Postaja RT40 omogoča kriptiranje pogovora na PMR frekvencah 446 Mhz in s tem malo več zasebnosti pri pogovoru.
Žal je koda bolj kratka in jo je mogoče relativno zlahka razbiti. Morda se bo sčasoma ugotovilo, če je možno na kakšen način povečati velikost kode.
rt40 programiranje01.jpg
Osnovni podatki:
  • 3 skupine (A B C)
  • 48 kanalov in 48 kontaktov
  • TDMA diken način
  • Privatni klici, skupinski klici, klic vseh
  • Scan funkcija
  • VOX funkcija
  • BCL fnkcija
  • TOT
  • Nastavitev squelch nivoja
  • Varčevanje baterije
  • Monitor frekvenc oz. kanalov
  • 51CTCSS 214DCS
  • Nastavitev zasebnosti
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
vselic

Re: Uporaba kriptiranja na DMR PMR 446 frekvencah

Odgovor Napisal/-a vselic »

Kljub vsemu je kar nekaj možnosti, tako da bi trajalo kar nekaj časa, da bi poizkusil vse kombinacije kriptiranega kanala :)
S53AL
Prispevkov: 52
Pridružen: 29 Apr 2019, 23:35

Re: Uporaba kriptiranja na DMR PMR 446 frekvencah

Odgovor Napisal/-a S53AL »

V mojem koncu ni zasledit, da bi kdo imel DMR PMR. Analogno ima pa avtošola pa še ene dve firme.
Sem pa na VHF na eni višji frekvenci zasliedil (verjetno) kriptiranje.
Zanimivo je pa to,da se mi na postaji zraven frekvence na recimo vsakih 4 sec(med neznanim pogovorom) izpišujejo številke,črke 0 1 2 0 F A 3 itd...
Enkrat, ko bo čas bom to raziskal.
vselic

Re: Uporaba kriptiranja na DMR PMR 446 frekvencah

Odgovor Napisal/-a vselic »

DMR PMR je aktualen za testiranje in pa za razne službe, ki delajo na majhnem območju - npr. kakšni varnostniki v trgovskih centrih ipd. Za mulce je brezveze, je dovolj analog... če želiš večji domet pa dmr, brez enkripcije.
Odgovori