BrandMeister

Tukaj bodo objavljene tehnične informacije o delovanju digitalnih brezžičnih radioamaterskih DMR komunikacij.
Tudi o doseženihih neposrednih simplex zvezah, razdalji, kvaliteti, uporabljeni moči in anteni.
Odgovori
dmr_admin
Site Admin
Prispevkov: 84
Pridružen: 08 Nov 2016, 18:10

BrandMeister

Odgovor Napisal/-a dmr_admin »

Kaj je BrandMeister?

Originalno besedilo je na sledeči povezavi:

https://bm.pd0zry.nl/index.php/What_is_BrandMeister


Kratek povzetek:

BrandMaster/BrandMeister je programska oprema za nadzor nad serverji, ki sodelujejo v svetovni infrastrukturi amaterskih digitalnih govornih komunikacij.

Če ste radioamaterski operater, ki delate na digitalnih načinih dela kot so D-Star, DMR, C4FM, APCO25 ali drugi (zaenkrat niso še vsi podprti) potem morate vedeti veliko o BrandMeister sitemu, ki je zelo enostaven za uporabo.

Če ste radioamaterski operater, ki skrbite za repetitor vašem okolju te verjetno zainteresirani, da izveste več o tem sistemu in postanete del njega.

BrandMeister omogoča, da se priklopite na MOTOROLA DMR-MARC IN Hytera DMRplus omrežje, to pomeni, da lahko komunicirate z drugimi DMR radioamaterji v obeh omrežjih istočasno.

BrandMeister omogoča radioamaterju,

* da se povezujete avtomatično iz repetitorja na repetitor
* da izvajate zasebne klice in pogovore na katerem koli slotu
* da izvajate mednarodne klice z vsakim tipom amaterkega DMR omrežja
* da pošiljate svoje lokacijske podatke na APRS
* da pošiljate in sprejemate SMS sporočila
* da pošiljate in sprejemate SMS sporači na ili iz APRS
* da nadzirate električne naprave z uporabo DMR radijske postaje kot daljinski upravljalnik

Vgrajene aplikacije

Najbolj pogostejše aplikacije:
interaktivni odziv na govor za statusna sporočila (omogoča 5 jezikov)
razšijeno signaliziranje (UU-Req/UU-Resp)
avtomatska registracija gostovanja(Hytera RRS)
Avtomatsko spajanje klicne prenosne poti
SMS prenosna pot (neodvisno od proizvajalca, podpira ETSI/Hytera/Motorola)
IP most

Primeri nekaterih radioamaterskih uporab:

D-STAR D-Extra prehod k govorni skupin
D-STAR G2 usmerjanje klica v privatno klicno pot
APRS sporočanje pozicije in daljinskih podatkov
APRS tekstovna prenosna pot
AMPR dostpni servis
prehod za EchoLink ali katero drugo IP-bazirano PTT aplikacijo

Osnovna arhitektura

Osnovna arhitektura BrandMeister aplikacije se stoji iz treh plasti:
* prva plast omogoča krmilnike za vmesnike ospredja/sprejemnika kot so Hytera Repetitorji, Motorola repetitorji, UP4DAR, doma narejeni repetitorji
* druga plast je narejena z logičnim jedroma z vgrajenim mehanizmom usmerjanja
* tretja plast sestoji iz vmesnika za podporo komunikacijskim storitvam k WAN (IPSC, CC-Link, APRS, XRF)

Vsi BrandMeister Master serverji komunicirajo med seboj preko BrandMeister FastForward (FF) zelo hitrim protokolom.

BrandMeister je samo vmesnik, ki deluje v realnem času.

* BrandMeister je samo posrednik, ki posreduje sezname spajanj in uporabniške profile narejene izven
* BrandMeistra (aplikacije in skripte v ozadju)
* BrandMeister podpira različne izvore usmerjevalnih informacij: scripte, podatkovne baze, in-memory cache, configuracijske datoteke
* internetne aplikacije in diagnostika je tudi ločena od glavnega programa


Končni uporabniki

DMR radijski sprejemniki (RT3, DM/380)


BrandMeister omrežje omogoča Skupinske klice in privatne klice (Group Calls, Private Calls).

Skupinski klici

Skupinski klici so klici - pozivi k pogovoru številke skupine, radijskih postaj, ki so nastavljene na to skupino in sposobne sprejeti klice tej skupini in oddajati v to skupino. Te druge radijske postaje lahko odgovorijo v isti skupini z uporabo iste številke skupine.

Pri nas sta trenutno v rabi skupini 293 SLOT1 in 9 SLOT2.

Pri uporabi radijskih postaj RT3/MD-380 lahko ročno kličete številko skupine z izbiranjem kontakta v meniju, izberite ročni izbiranje in pritisnite # , da preklopite med skupino ali privatnim klicem

Privatni klici

Privatni klic je klic na specifični DMR številko. To omogoča da se ena sama radijska postaja poveže preko BrandMeister omrežja na drugo radijsko postajo.
Pogovor je zaseben tako, da druge radijske postaje z drugimi ID številkami ne morejo vzpostavljati zveze, toda pogovor je na razpolago za vsakega ki posluša v DMR tok ali radijska postaja, ki je programirana za isti ID.

Pri uporabi radijskih postaj RT3/MD-380 lahko ročno vnesete ID številko z izbiro menuja kontakti, izberete ročno klicanje in in pritisnete # da preklopite med skupinskim klicem ali privatno ID številko.

Podprte postaje BrandMeister sistema dobite na naslednji povezavi:


https://bm.pd0zry.nl/index.php/Terminal_Support
dmr_admin
Site Admin
Prispevkov: 84
Pridružen: 08 Nov 2016, 18:10

Re: BrandMeister

Odgovor Napisal/-a dmr_admin »

BrandMeister ima sledeče lastnosti:
* Pogovori se arhivirajo na strežnikih BrandMeister se strimajo in shranjujejo tako, da to upoštevajte pri uporabi DMR strežnikov, ki so v BrandMeister omrežju.

Link na hose foftware za strimanje : http://hose.brandmeister.network/
na italjanski strani http://www.ik6dio.it/dmr/hose-brandmeister-voice-tg222/

Primer, kako se strima vsak pogovor na pogovorni grupi 293, čeprav sam BrandMeister menda še ne pošilja klicev na druge repetitorje iz žagarskega vrha?
hoseline1.jpg
Posnetki pogovorov !! Lahko poslušate za nazaj, kaj se je kdo pogovarjal. Primer iz italijanskega linka.
hoseline2.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
dmr_admin
Site Admin
Prispevkov: 84
Pridružen: 08 Nov 2016, 18:10

Re: BrandMeister

Odgovor Napisal/-a dmr_admin »

BrandMeister TG293 (Slovenski repetitorji) : http://hose.brandmeister.network/scan/293/
s57naz
Prispevkov: 12
Pridružen: 19 Jan 2020, 12:18

Re: BrandMeister

Odgovor Napisal/-a s57naz »

Pozdravljeni

V Brandmeistru bi rad spremenil ime (Name). Zdaj imam zapisan
priimek, bi pa rad spremenil v ime.
Po prijavi v Brandmeister kliknem na 'Profile Setting', kjer vidim svoje podatke,
ne morem pa spremeniti priimka v ime, ker mi ne pusti izvesti popravka.
Namreč vpisani priimek je v sivem polju.
Kar se mi po eni strani zdi nelogično, ker se vpišem s svojimi podatki
in bi moral imeti omogočeno izvesti popravek.
Če kdo lahko svetuje kako izvedem popravek mu bom zelo hvaležen.
Kajti vsi uporabniki imajo pod Name vpisano ime, sam pa sem izgleda
spregledal podatek ob registraciji v Brandmeister.
Hvala lepa za pomoč

73 de Marko-S57NAZ
s57naz
Prispevkov: 12
Pridružen: 19 Jan 2020, 12:18

Re: BrandMeister

Odgovor Napisal/-a s57naz »

Pozdravljeni.
Bom kar sam odgovoril saj je to zelo redek primer, mogoče bo kdaj v prihodnosti komu prišel prav, zaenkrat kot vidim v prometu pa imate vsi pošlihtan ta del registracije.
Kontaktiral sem Tilna - S56CT, ki mi je razložil postopek. Zato sem se konektal v RadioID (sem bil že registriran, Brandmeister pa tega ne opravlja več) kjer se takoj izpišejo nastavitve.
Urejati je možno marsikaj, le ime (Last Name) je v sivem in ga ni možno spremeniti.
Zato sem kliknil v levem delu na Support, kjer se odpre novo okno Create New Issuse.
Klikneš na modro okence s tem zapisom in se odpre novo okno, kjer izbereš Category, v naslednjo vrstico naslov problema in v večje okno bolj podroben opis problema, nato pa pošlješ.
Po petih minutah sem pogledal v Details (klik na moj klicni znak na levi strani) in zadeva je bila že spremenjena.
Tukaj se zahvaljujem Tilnu, ki je lepo razložil postopek in hitro uredil spremembo.
Zdaj še čakam, da bo Brandmeister ali resetiran ali nadgrajen, da bo prikazal spremembo tudi v prometu DMR.
Čez nekaj časa dobiš še na mail potrditev, da je bila sprememba urejena, kar pa je vidno tudi v zapisu na RadioID/Support.
Aha, samo kot opomnik. Kjerkoli in kadarkoli boste kaj spreminjali ne pozabite na koncu klikniti na Shranim (Save). Če pozabite, sprememba nastavitve ne bo shranjena in je potrebno ponoviti ves postopek, brez, da bi se hudovali na admina.
Odgovori