Retevis RTS3S - eliminator

Opisi in podatki o mehanskih in električnih lastnostih in vezjih različnih DMR radijskih postaj (notranjost, mehanske lastnosti, električne lastnosti, vezja, možnosti za predelave, izboljšave in podobno)

Moderator: S56MP

Odgovori
S53AL
Prispevkov: 52
Pridružen: 29 Apr 2019, 23:35

Retevis RTS3S - eliminator

Odgovor Napisal/-a S53AL »

Pozdravljeni,
se da to kupit kje v Sloveniji (12-24V) ?
S56MP
Prispevkov: 194
Pridružen: 18 Nov 2016, 22:16

Re: Retevis RTS3S - eliminator

Odgovor Napisal/-a S56MP »

To bo pa malo težko dobiti, je pa eliminator isti kot za RT3, TYT MD-380 DMR.
Najlažje bo naročiti iz tujine.
Po mojih izkušnjah so pa ti eliminatorji bolj slabo narejeni in se pregrevajo in ne držijo napetosti konstantne. Lahko pa, da sedaj delajo kaj boljše kot včasih. Tudi presek žice v kablu od vtiča do škatlice je premajhen za tokove pri polni moči 5w.

Sam sem uporabil samo ohišje eliminatoja za rt3, dodal nov step down switching regulator, kabel sem pa zamenjal z močnejšim.
eliminator predelan.jpg
eliminator predelan2.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
S53AL
Prispevkov: 52
Pridružen: 29 Apr 2019, 23:35

Re: Retevis RTS3S - eliminator

Odgovor Napisal/-a S53AL »

Imaš kakšno shemo vezja?
S56MP
Prispevkov: 194
Pridružen: 18 Nov 2016, 22:16

Re: Retevis RTS3S - eliminator

Odgovor Napisal/-a S56MP »

V bistvu gre za modul, Step Down Converter, ki je že kompleten, nabavi se lahko na ebay ali amazon po smešni ceni

Potrebno je samo priklopiti na vhod žice iz konektorja 12V in izhod modula v škatlico adapterja za na postajo.
Vezava eliminatorja3.jpg
Za škatlico adapterja lahko uporabiš tudi kakšno pokvarjeno baterijo omenjenih postaj (Rt3, ...) - odstraniš Li-ion baterijo.

Še info: Li-ion baterije 7.4V imajo notri dva modula in če se baterija popolnoma sprazni (pozabiš prižgano postajo kakšen teden) se pogosto zgodi, da pride en modul v stik in je zanič. Iz dveh pokvarjenih baterij lahko potem narediš eno novo in ti še ostane škatlica za baterijski eliminator.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
S53AL
Prispevkov: 52
Pridružen: 29 Apr 2019, 23:35

Re: Retevis RTS3S - eliminator

Odgovor Napisal/-a S53AL »

Osebno nimam izkušenj naročanja iz tujin. Mogoče dobim koga in naročim.
Hvala za info.
L.p
Aleš
Odgovori